W ośrodku dla uchodźców na Targówku szaleje koronawirus

W ośrodku dla uchodźców na warszawskim Targówku przybywa 111 osób. 32 osoby są zakażone koronawirusem, trzy z nich hospitalizowano. Jak informuje Oko.press sytuacja jest trudna, bo chorzy mają mieszkać razem ze zdrowymi.

Fot. Shutterstock

W budynku przebywają głównie kobiety z dziećmi. W sumie 111 osób z Czeczenii.

Ośrodka pilnuje obecnie policja i ochrona, pracownicy socjalni ze względu na epidemię zostali odesłani do domu.

Mieszkańcy w rozmowie z redakcją Oko.press przyznają, że zostali pozostawieni sami sobie. Mają wprawdzie wielorazowe maseczki, ale brakuje środków czystości i środków dezynfekujących, a także jedzenia dla kobiet, która mają problemy z oddychaniem i przełykaniem. Organizacje charytatywne zorganizowały jednak transport jedzenia.

Urząd do Spraw Cudzoziemców twierdzi, że sytuacja wygląda inaczej. „Przy zachowaniu obowiązujących zasad sanitarnych, mieszkańcy ośrodka mają zapewnioną opiekę medyczną i psychologiczną oraz wyżywienie dostarczane przez firmę zewnętrzną. W razie potrzeby cudzoziemcy otrzymają również wsparcie w zakupie artykułów żywnościowych i innych niezbędnych produktów”. Urząd dodaje też, że chorzy mieszkańcy zostali poddani izolacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c