W piątek wieczorem drogowcy otworzą ul. Lazurową

Od piątkowego wieczoru, 13 listopada, kierowcy będą mogli jeździć ulicą Lazurową – zakończy się tu przebudowa skrzyżowania z jezdnią prowadzącą do ul. Połczyńskiej. Zmiany w ruchu w weekend planowane są także na ul. Wołoskiej i Wisłostradzie.

Ulica Lazurowa. Fot. Google Street View

Ulica Lazurowa. Fot. Google Street View

Trwa budowa połączenia ulicy nazywanej „Nowolazurową” od ul. Połczyńskiej do Lazurowej – dobiega końca przebudowa skrzyżowania ul. Lazurowej z Szeligowską i Sterniczą. Od ok. godz. 21.00 w piątek, 13 listopada skrzyżowanie będzie przejezdne. Wprowadzona zmiana w organizacji ruchu umożliwi przystąpienie do ostatniego etapu prac, czyli rozbiórki fragmentu jezdni ul. Szeligowskiej przed skrzyżowaniem z ul. Moździerzy i dokończenia w tym miejscu budowy „Nowolazurowej”. Prowadzona budowa nie będzie już powodowała utrudnień w komunikacji pomiędzy tymi ulicami; zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym roku.

Na swoje podstawowe trasy w tym rejonie wrócą autobusy linii: 105 i 112 – od 14 listopada od początku kursowania, N42, N45 i N52 – od nocy z 14/15 listopada oraz E-5 – od 16 listopada. Linia Z12 zostanie zlikwidowana.

Od piątku, 13 listopada od godz. 23.00 do poniedziałku, 16 listopada do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Wołoskiej na odcinku od ul. Racławickiej do Konstruktorskiej. W tym czasie drogowcy będą układali nową nawierzchnię na skrzyżowaniu z ul. J.P. Woronicza.

Objazd zamkniętego odcinka zachodniej jezdni ul. Wołoskiej zostanie poprowadzony ul. Etiudy Rewolucyjnej lub F. Joliot-Curie. Objechać ten fragment można także jadąc al. Niepodległości. W poniedziałek, 16 listopada ok. godz. 4.00 otwarta dla ruchu zostanie zachodnia jezdnia ul. Wołoskiej pomiędzy ul. Racławicką a J.P. Woronicza oraz możliwość skrętu w ul. J.P. Woronicza do Bełskiej. Nadal wyłączony z ruchu pozostanie odcinek ul. Wołoskiej od skrzyżowania do Konstruktorskiej; nie będzie także przejazdu ul. J.P Woronicza na wprost przez skrzyżowanie.

Autobusy linii 136 i N01 (w kierunku pętli Natolin Płn. i Ursynów Płn.) oraz 138, Z-1 i N34 (w kierunku pętli Bokserska, Metro Wilanowska i Os. Kabaty) pojadą objazdem ul. A. E. Odyńca, al. Niepodległości, J. P. Woronicza, Samochodową i  Domaniewską. Swoją trasę zmieni również linia 168, autobusy (w kierunku pętli Spartańska) będą kursowały ul. A. E. Odyńca, al. Niepodległości, J. P. Woronicza.

Zarząd Dróg Miejskich wyfrezuje odcinek Wisłostrady. Od piątku, 13 listopada od godz. 22.00 do poniedziałku, 16 listopada do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia (w kierunku granicy miasta) ul. Wybrzeże Gdyńskie na odcinku od ul. Z. Krasińskiego do Trasy Armii Krajowej. Proponowany objazd zostanie poprowadzony ulicami: Z. Krasińskiego – pl. T.W. Wilsona – J. Słowackiego – Trasa Armii Krajowej. Autobusy linii 114 w kierunku pętli Bródno-Podgrodzie, po wyjeździe z pl. Wilsona będą kursowały  ul. J. Słowackiego i al. Armii Krajowej. Swoją trasę w kierunku pętli Bródno-Podgrodzie zmienią również autobusy linii 118, które od skrzyżowania Wybrzeża Gdyńskiego z ul. Z. Krasińskiego będą jeździły ul. Z. Krasińskiego, J. Słowackiego i al. Armii Krajowej.

Od piątku, 13 listopada od godz. 23.00 do poniedziałku, 16 listopada do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Marymonckiej w rejonie skrzyżowania z ul. S.B. Lindego. Objazd zamkniętego odcinka zachodniej jezdni ul. Marymonckiej zostanie poprowadzony ulicami: T. Nocznickiego lub Przy Agorze – J. Kasprowicza – al. Zjednoczenia.  Te zmiany spowodowane są remontem ulicy po budowie kolektora ściekowego.

Swoje trasy, od skrzyżowania ul. J. Kasprowicza, Przy Agorze i Sokratesa zmienią autobusy linii: 103 – w kierunku pętli Dw. Zachodni (Tunelowa) pojadą ul. J. Kasprowicza i al. Zjednoczenia oraz 121 i N46 – w kierunku pętli Gwiaździsta i Dw. Centralny będą kursowały J. Kasprowicza i B. Podczaszyńskiego. Natomiast autobusy linii 181 w kierunku pętli Pl. Wilsona od skrzyżowania ul. Marymonckiej i Przy Agorze będą jeździły ul. Przy Agorze, J. Kasprowicza oraz B. Podczaszyńskiego.

Od 13 do 23 listopada w godzinach nocnych zwężana będzie ul. Wybrzeże Gdyńskie w rejonie Mostu Gdańskiego. Przez całą dobę na niewielkim odcinku wyłączony z ruchu będzie prawy pas wschodniej jezdni Wisłostrady. Jadący w kierunku Bielan będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Dodatkowo, w godzinach nocnych (23.00 – 5.00) zwężane będą obydwie jezdnie Wisłostrady pomiędzy ul. R. Krajewskiego a ul. Wenedów. Utrudnienia związane są z remontem mostu kolejowego.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl,www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stroniewww.ztm.waw.pl.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.