W Warszawie już wkrótce zostanie uruchomiony kolejny szpital tymczasowy!

Jak przekazał podczas konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, jeszcze w tym tygodniu ma zostać uruchomiony szpital wojskowy na Okęciu. Zapewnił także, że Mazowsze ma bardzo duży potencjał jeśli chodzi o miejsca dla chorych.

Fot. Shutterstock

Jeszcze w tym tygodniu ma zostać uruchomiony kolejny szpital tymczasowy dla zakażonych koronawirusem. Jak doprecyzował podczas konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia, chodzi o wojskowy szpital na Okęciu. To tam będzie kolejna baza miejsc dla chorych.

Wojciech Andrusiewicz przypomniał, że w samej Warszawie jest Szpital Narodowy, który już wkrótce również poszerzy swoją bazę łóżkową. W tej chwili jest tam wykorzystywanych ponad 200 miejsc, a docelowo, w razie potrzeby, może ich być kolejne 300.

Dodatkowo, w województwie mazowieckim tymczasowe szpitale covidowe znajdują się między innymi w Ostrołęce czy Radomiu, a także istnieje tymczasowy szpital pod nadzorem spółki Skarbu Państwa w Płocku. Dlatego rzecznik uspokaja mieszkańców, że w tym regionie obywatele  nie powinni martwić się, że miejsc może zabraknąć.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c