W Warszawie stanie pierwszy w Polsce 6-gwiazdkowy hotel

Jak poinformowała pracownia Maciej Kuryłowicz Architekci, zaprojektowany został wieżowiec, który ma stać się jedynym w Polsce 6-gwiazdowym hotelem. Ma nosić nazwę Port Praski IV.

Fot. Pixabay

Budynek Portu Praskiego IV ma znajdować się na Pradze Północ, nieopodal mostu Świętokrzyskiego, kilkaset metrów od Stadionu Narodowego. Ma mieć wysokość 100 metrów. Będzie to najwyższy budynek prawobrzeżnej Warszawy. Powierzchnia ma wynieść 30300 metrów kwadratowych.
Jak informują architekci na swojej stronie internetowej, analiza kontekstu otoczenia, potrzeb inwestora, a także szczególna lokalizacja sprowokowała do poszukiwania ekspresyjnej formy nawiązującej do umieszczonego niedaleko mostu Świętokrzyskiego. Specjalnie będzie przygotowany kształt wieżowca, w którym pojawi się 6-gwiazdowy hotel, a na jego szczycie platforma widokowa.
Za projekt odpowiada czterech architektów. Jest nim Marcin Hyżyński, Agnieszka Krzysztonek, Maciej Kuryłowicz i  Maksymilian Ziołkowski. Póki co nie wiadomo kiedy nadejdzie termin rozpoczęcia prac.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c