W Warszawie trwają testy 5G. W Krakowie debatowano na temat bezpieczeństwa technologii

W Warszawie trwają testy technologii 5G, tymczasem w Krakowie ratusz poinformował o debacie dotyczącej bezpieczeństwa fal elektromagnetycznych. „Jesteśmy świadkami rewolucji cyfrowej i wdrażania bezprzewodowej technologii 5G, której wpływ na nasze zdrowie i bezpieczeństwo nie został wcześniej dostatecznie zweryfikowany.” – czytamy na stronie krakow.pl.

Fot. Materiały Prasowe Orange Polska

„Choć Unia Europejska promuje jej wprowadzenie, to nowy raport jest niepokojący w kontekście potencjalnego, znacznie większego niż przewidywane narażenia na promieniowanie elektromagnetyczne.

– Rozwój cywilizacyjny jest rzeczą pożądaną, bo zmienia otoczenie i wpływa na nasze życie, ale nie da się ukryć, że niesie ze sobą także szereg skutków ubocznych i nie do końca zbadanych niebezpieczeństw. Mówi się nawet o chorobach cywilizacyjnych. Dlatego musimy zadać sobie pytanie o granice postępu technologii. Jako samorząd często spotykamy się z pytaniami zaniepokojonych o swoje zdrowie mieszkańców. Tym cenniejsze są nasze dyskusje, bo bezpieczeństwo krakowian jest dla nas celem nadrzędnym – mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej.” – czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Tymczasem w Warszawie trwają testy 5G.

Na kanale YouTube Orange Polska rzecznik Orange opowiada o testach sieci 5G, które rozpoczęły się w Warszawie. Komentarze pod filmem zostały wyłączone.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.