W warszawskich szkołach pojawią się „różowe skrzyneczki”. Do czego będą służyć?

Warszawa dołącza do ogólnopolskiej akcji. W szkołach w Śródmieściu pojawią się pierwsze tzw. różowe skrzyneczki. Celem jest łatwy dostęp do bezpłatnych środków  higieny osobistej.

Od jakiegoś czasu w szkołach trwa akcja „różowych skrzyneczek”, które pojawiają się w coraz większej ilości polskich miast. Znajdują się w nich bezpłatne produkty higieny osobistej na czas menstruacji. Mają pomóc młodym dziewczętom, które, z bardzo różnych względów, wciąż nie mają do nich dostępu. Dodatkowo, jak się okazuje, prawie 20 procent uczennic opuszcza zajęcia właśnie z powodu wstydu wywołanego miesiączkowaniem.

Gdy tylko skończy się nauka zdalna i dzieci wrócą do szkół, w 34 szkołach podstawowych i szkołach średnich w Śródmieściu „różowe skrzynki” będą czekać na dziewczynki. To pierwsza dzielnica, która dołącza do tej akcji. Skrzynki zostaną zamontowane w szkolnych łazienkach.

Według najnowszych danych, w Polsce trudności z zakupem produktów higienicznych ma około pół miliona kobiet, głównie z powodu braku pieniędzy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c