W weekend szykują się zmasowane kontrole policji. Sprawdź gdzie

Najbliższy weekend zapowiada się pracowicie dla służb mundurowych. Mogą posypać się mandaty. Trzeba będzie uważać praktycznie wszędzie. 

Fot. Jakub Kaminski/East News

Ostatni weekend, gdy otworzono galerie handlowe okazał się według doniesień policji, dramatyczny. Policjanci zwracali uwagę na nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych zarówno przez obsługę sklepów jak i przez klientów.

Na najbliższy weekend zapowiedziano więc wzmożone kontrole w galeriach handlowych. Policjanci będą sprawdzać zarówno maseczki jak i przestrzeganie dystansu między klientami.

Policja zamierza również masowo skontrolować kluby fitness i siłownie czy aby nie omijają obostrzeń sanitarnych. Przypomnijmy, że siłownie mogą działać legalnie pod warunkiem, że prowadzone są tam przygotowania do zawodów sportowych.

Kontrolowana będzie także sytuacja na stokach narciarskich. Ostatni weekend wykazał również brak odpowiedniego dystansu w kolejkach.

Przypominamy, że od soboty nie będzie już obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy w tradycyjnej formie. Można mieć je w aplikacji mobilnej mPrawo Jazdy. To jednak także nie jest konieczne, gdyż uprawnienia policja może sprawdzić przez Centralną Ewidencję Kierowców.

W razie kontroli, taki dokument lepiej jednak posiadać. Samorządowcy zwracają uwagę na to, że baza aktualizuje się na poziomie lokalnym. Do centrali dane mogą spływać dopiero po jakimś czasie. Ostrzegają, że na początku system może działać błędnie a więc o odpowiednim dokumencie lepiej nie zapominać.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c