Wariantów koronawirusa przybywa. W Polsce jest już 11, w tym dwa alarmowe

Naukowcy z Laboratorium Genetycznego Gyncentrum w Sosnowcu wykryli aż 11 wariantów koronawirusa. Dwa z nich to warianty alarmowe. Dotyczy to również wariantu brazylijskiego. 

Fot. Shutterstock

Wynik badań na razie dotyczy województwa śląskiego. Naukowcy w trzech próbkach wykryli brazylijski wariant koronawirusa.

Obecnie najpopularniejszy w Polsce jest wariant brytyjski, jednak niepokojący jest fakt, że pojawiają się kolejne warianty. Jak podaje Radio Zet, eksperci z Laboratorium Genetycznego Gyncentrum potwierdzają kolejne obecne warianty, w tym wariant brazylijski.

To jednak nie koniec bo we wtorek w Katowicach potwierdzono wariant indyjski. Ministerstwo Zdrowia poinformowało obecność tego wariantu u sióstr zakonnych ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty.

W trakcie trzeciej fali pandemii, za 92 proc. zakażeń odpowiedzialny był wariant brytyjski. Nie wiadomo jeszcze jak mocno transmitują kolejne odmiany i jakie będą mieć znaczenie w najbliższych miesiącach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c