Warszawa szykuje się na oblężenie. Niedługo ruszają zgłoszenia do programu 500+

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz innych baz, program Rodzina 500+ może dotyczyć około 150 tysięcy dzieci w Warszawie. Od 1 kwietnia można składać wnioski o przyznanie im świadczenia rodzinnego.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

„Chcemy ułatwić mieszkańcom ten proces, dlatego też w Warszawie rodzice, opiekunowie mogą złożyć wniosek nie tylko w Wydziałach Obsługi Mieszkańców w Urzędach Dzielnic, ale również w 650 placówkach oświatowych: gimnazjach, szkołach podstawowych, przedszkolach i żłobkach. Łącznie będzie ok. 680 punktów przyjmowania wniosków” – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Skorzystaj ze strony warszawarodzinna.um.warszawa.pl
Jak wypełnić wniosek, które dokumenty trzeba dołączyć, oraz gdzie i w jaki sposób należy je złożyć – te ważne informacje dla mieszkańców stolicy są na stronie www.warszawarodzinna.um.warszawa.pl. Osoby, mające skomplikowaną sytuację rodzinną, będę mogły skorzystać z pomocy punktów przyjmowania wniosków w Urzędach Dzielnic, właściwych dla ich miejsca zamieszkania.

Złożone wnioski będą rozpatrywać Wydziały Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędach Dzielnic. Mogą one prosić o poprawę, uzupełnienie dokumentów, wyjaśnienia. Zgodnie z ustawą, osoby otrzymają świadczenie w terminie do trzech miesięcy od złożenia wniosku.

Wypełnij i złóż wniosek z domu
Aby ułatwić mieszkańcom ubieganie się o to świadczenie, ratusz zamieści na stronie www.warszawarodzinna.um.warszawa.pl wniosek oraz instrukcję, jak go wypełnić. Będzie go można wysłać za pośrednictwem systemów elektronicznych, których działanie powinno zapewnić Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Szkoły, przedszkola i żłobki
Od 1 kwietnia wypełniony i podpisany wniosek będzie można złożyć w punktach przyjmowania wniosków Rodzina 500+ nie tylko w Wydziałach Obsługi Mieszkańców, ale również w ponad 650 gimnazjach, szkołach podstawowych, przedszkolach i żłobkach. Punkty przyjmowania wniosków w placówkach oświatowych będą działały od 1 kwietnia do 1 lipca, czyli w okresie, kiedy można spodziewać się największego zainteresowania rodziców. Obecnie jest zaplanowanych łącznie ponad 680 punktów przyjmowania wniosków.

Lista punktów będzie na stronie www.warszawarodzinna.um.warszawa.pl

Szeroka kampania informacyjna
Kampania informacyjna w Warszawie będzie prowadzona przez trzy miesiące. Będą to m.in. spoty w komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, Szybka Kolej Miejska), reklamy w prasie bezpłatnej i płatnej, na portalach i serwisach miejskich oraz w mediach społecznościowych. Wszystkie punkty przyjmowania wniosków będą odpowiednio oznakowane.

Infolinie:

  • Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej – 22 529 06 68
  • Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego – 22 695 71 22
  • Urzędu m.st. Warszawy – Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.