Warszawski ratusz zawiadamia prokuraturę ws. Marszu Niepodległości: „symbole, znaki i hasła wyczerpują znamiona nawoływania do nienawiści”

Warszawski ratusz zdecydował o złożeniu zawiadomienia do prokuratury. Jak przekonują urzędnicy na marszu pojawiły się symbole, znaki i hasła wyczerpują znamiona nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i etnicznych.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Decyzję podał do wiadomości rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa.: „Prezydent Rafał Trzaskowski podjął decyzję o złożeniu zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez uczestników Marszu Niepodległości, który odbył się w Warszawie 11 listopada”

Zawiadomienie mówi o „nawoływaniu do popełnienia przestępstwa z nienawiści na tle narodowościowym, rasowym, etnicznym i światopoglądowym„.

„Wśród haseł, które odnotowali nasi eksperci były: „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, „na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści”, „USA imperium zła”, „tu jest Polska nie Izrael” – powiedział rzecznik


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.