Warszawski Tydzień Seniora 2015

Od niedzieli, 27 września trwa Warszawski Tydzień Seniora, który zakończy się piknikiem w Ogrodzie Saskim. Przez tydzień można będzie uczestniczyć w wykładach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, projekcjach filmowych, wycieczkach, koncertach i wystawach. Na część wydarzeń obowiązują zapisy.

fot. UM Warszawa/Startuje Warszawski Tydzień Seniora 2015. Fot. E.Lach

fot. UM Warszawa/Startuje Warszawski Tydzień Seniora 2015. Fot. E.Lach

Najbliższe wydarzenia w ramach Warszawskiego Tygodnia Seniora:

W środę, 30 wrzesnia, Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza seniorów na wystawę z udziałem artystów, pisarzy, akty­wistów z tak odległych miejsc jak Bejrut, Teheran, Lahore czy Kuwejt, dys­ku­sje o dzia­ła­niach twór­ców poza muzeami i galeriami, a także na zwiedzanie wszyst­kich wysta­w w Cen­trum Sztuki Współczesnej. W czwartek, 1 października, Biblioteka Publiczna na Ochocie zapro­si na dzień pod znakiem zdrowia – m.in. na spotkania z lekarzami, dietetykiem. Na miejscu będą też prze­pro­wa­dzane bezpłatne badania tkanki tłuszczo­wej, pozio­mu glukozy i pomiary ciśnienia krwi.

Jeden z dni Warszawskiego Tygodnia Seniora – piątek, 2 października – poświęcony będzie filmowi. Spotkania z ludź­mi filmu oraz projekcje amatorskich produkcji, których twórcami są seniorzy, biorący udział w war­sz­ta­tach filmowych – to tylko niektóre z propozycji w bogatym programie. W sobotę Fundacja AVE zaprasza na wycieczki historyczne zabytkowym „ogórkiem” po Białołęce i Targówku.

Tradycyjnie już Warszawski Tydzień Seniora zakończy niedzielny jarmark w Ogrodzie Saskim, orga­ni­zo­wa­ny przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Na scenie wystąpią m.in. Teresa Kramarska oraz Wojciech Dąbrowski z gośćmi Festiwalu Retro 2015. Szkoła tańca Riviera po­pro­wadzi warsztaty, a DJ Wika porwie na międzypokoleniową potańcówkę. W alej­kach parkowych rozstawią swoje namioty organizacje pozarządowe, domy opieki, przy­chod­nie i firmy medyczne. Uruchomiony zostanie też Punkt Cyfrowego Wsparcia Senio­ra, w któ­rym uzyskać będzie można poradę w zakresie technologii cyfrowych.

Szczegółowy program wydarzeń: senioralna.um.warszawa.pl


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.