Wbiegł na płytę lotniska, nie został wpuszczony do samolotu. Zaczął się awanturować

Na lotnisku Warszawa-Modlin doszło do incydentu, w wyniku którego krewki pasażer usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza. Mężczyzna nie został wpuszczony na pokład samolotu ponieważ był kompletnie pijany.

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Do interwencji podjętej przez funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych z PSG Warszawa-Modlin doszło tuż przed wylotem samolotu do Brukseli.

35-latek niedopuszczony do lotu ze względu na jego stan, który ewidentnie wskazywał na upojenie alkoholowe. Mężczyzna nie wykonywał poleceń personelu pokładowego, cały czas sprawiając problemy. Ominął nawet punkt kontroli check – in wbiegając na płytę lotniska.

Pasażera pouczono o zachowaniu zgodnym z prawem, wykonywaniu poleceń interweniujących funkcjonariuszy oraz możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego. Pasażer w trakcie rozmowy był bardzo pobudzony. W związku z brakiem reakcji na polecenia interweniujących funkcjonariuszy oraz agresywne zachowanie zostały użyte wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek. W trakcie interwencji mężczyzna kilkukrotnie znieważył funkcjonariuszy, w związku z czym został zatrzymany.

Usłyszał zarzut z art. 226 § 1 kk. Następnie został przeprowadzony do pomieszczeń służbowych SG. Na miejscu zbadano go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik pomiaru – 0.87 mg/l. Chwilę potem został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Dworze Mazowieckim w celu pobrania krwi na zawartość alkoholu. Wynik badania – 1,83‰. 35-latek został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych przy KPP w Płońsku. Odpowie za zakłócanie porządku w miejscu publicznym oraz znieważenie funkcjonariuszy w czasie pełnienia czynności służbowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c