Weekend pełen wrażeń: Masa Krytyczna, fizjoterapeuci, KOD i zamknięte ulice

Weekend na warszawskich ulicach nie zapowiada się różowo. W piątek odbędzie się protest fizjoterapeutów i przejedzie Masa Krytyczna, w sobotę protestować będzie KOD i zamknięte zostaną ulice. Utrudnienia potrwają do końca niedzieli.

Fot. Shutterstock / Facebook

Fot. Shutterstock / Facebook

W piątek, 26 lutego, w godzinach 11.00 – 15.00, planowany jest marsz fizjoterapeutów, którzy domagają się lepszej ochrony zawodu. Zaproponowana przez Sejm ustawa, według nich, nie spełnia oczekiwań ich grupy zawodowej. Uczestnicy wyruszą spod gmachu Sejmu RP przy ul. Wiejskiej, skąd nastąpi przemarsz trasą: J. Matejki – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa (gmach Ministerstwa Zdrowia). Możliwe są zmiany w ruchu i w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Ostatni piątek miesiąca to także przejazd Warszawskiej Masy Krytycznej. W godz. 18.00 – 22.00, rowerzyści przejadą następującymi ulicami: pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, pl. Bankowy, gen. W. Andersa, M. Anielewicza, Smocza, Stawki, Okopowa, Powązkowska, Tatarska, J. Ostroroga, Obozowa, Księcia Janusza, Jana Olbrachta, Redutowa, Wolska, M. Kasprzaka, Prosta, Świętokrzyska, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy.

W sobotę, 27 lutego, w godz. 13.00 – 18.00, na błoniach Stadionu PGE Narodowego odbędzie się pikieta KOD, a następnie przemarsz. Możliwe są zmiany w ruchu i w kursowaniu komunikacji miejskiej w al. Zielenieckiej, rondzie J. Waszyngtona, moście Józefa Poniatowskiego, Alejach Jerozolimskich, Marszałkowskiej, Królewskiej, pl. marsz. J. Piłsudskiego.

W sobotę i niedzielę, 27-28 lutego, wyłączony z ruchu będzie fragment południowej jezdni ul. Prostej przy rondzie I. Daszyńskiego. Jadący od strony ul. M. Kasprzaka lub ul. Towarową nie będą mogli pojechać ul. Prostą w kierunku ronda ONZ. Objazd zostanie poprowadzony ul. Grzybowską. Następnie, od 29 lutego do 4 marca przejazd ul. Prostą z ronda I. Daszyńskiego będzie zwężony do jednego pasa ruchu. W kolejny weekend czyli 5-6 marca ponownie wyłączony będzie fragment południowej jezdni ul. Prostej przy rondzie I. Daszyńskiego, tak jak w pierwszym etapie. Utrudnienia związane są z budową sieci gazowej.

Powyższe utrudnienia to także zmiany w komunikacji. Zmiany rozkładów na każdy dzień z podziałem na etapy znajdziecie na stronie ZTM.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c