Weryfikacja na imprezach osób zaszczepionych. Kto będzie ją prowadził?

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił na środowej konferencji prasowej nowy plan luzowań obostrzeń, który wejdzie w życie 6 czerwca. Wśród luzowań m.in zwiększył się limit osób uczestniczących w imprezach. Minister podkreślił, że osoby zaszczepione nie są wliczane do limitu. 

Fot. Shutterstock

Od 6 czerwca limit osób biorących udział w imprezach wzrósł z 50 do 150. Osoby zaszczepione nie będą wliczane do limitu.

Adam Niedzielski zapytany został, kto będzie odpowiedzialny za weryfikację osób zaszczepionych.

„Generalnie organizator jest odpowiedzialny za weryfikowanie tego. Z drugiej strony osoba, która przychodzi i twierdzi, że ma taki przywilej, takie prawo, by nie być liczonym do limitów obowiązujących, musi to udowodnić i wykazać”  – odpowiedział minister zdrowia.

Osoba deklarująca, że jest zaszczepiona powinna posiadać przy sobie certyfikat UCC, czyli wydruk pobrany z Internetowego Konta Pacjenta. Minister przypomniał, że po 10 czerwca będzie dostępna aplikacja mobilna potwierdzająca posiadanie certyfikatu.

Odpowiedzialność za zweryfikowanie kto z uczestników imprezy jest zaszczepiony a kto nie, leży w tym momencie po stronie organizatora imprezy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c