Wiceminister Sprawiedliwości: „Urzędnicy Rafała Trzaskowskiego polują tylko, gdzie coś można zwęzić w Warszawie i utrudnić życie warszawiakom”

Kolejni Mieszkańcy Warszawy a nawet Radni i wiceminister sprawiedliwości przeciwko zwężaniu al. Jerozolimskich! „Urzędnicy Rafała Trzaskowskiego polują tylko, gdzie coś można zwęzić w Warszawie i utrudnić życie warszawiakom” – mówił na konferencji prasowej pod ratuszem wiceminister Sprawiedliwości Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski. Wiceminister zwrócił również uwagę na brak konsultacji z Mieszkańcami oraz brak spełniania obietnic wyborczych.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Na dzisiejszej konferencji obecny był poseł Sebastian Kaleta i stołeczni radni Solidarnej Polski Radny – Kobyliński Ernest Jerzy (Praga Północ), Cezary Wąsik (Targówek), Damian Artur Kowalczyk i Paweł Szabłowski (Praga Południe).
 Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec planów władz m. st. Warszawy dotyczących przebudowy Alej Jerozolimskich i apelujemy do Prezydenta Rafała Trzaskowskiego o anulowanie tego przetargu.
Poseł Sebastian Kaleta:
„Solidarna Polska w Warszawie będzie konsekwentnie dbała o interes mieszkańców, mając na uwadze zarówno aspiracje i oczekiwania, ale z drugiej strony zdrowy rozsądek. Nie może być tak, żeby dla zapewnienia lepszej komunikacji dla rowerzystów, inni mieszkańcy stali w kilkuset metrowych korkach. Żeby nie mogli spokojnie wyjechać z pracy do domu.”
Radny Damian Artur Kowalczyk:
„49% warszawiaków zwraca uwagę, że największym problemem w m. st. Warszawa są korki. Warszawa jest najbardziej zakorkowanym miastem na co wskazują międzynarodowe rankingi. Dziś składamy apel do Prezydenta o wycofanie się z przetargu na przebudowę Alej Jerozolimskich.”
Radny Cezary Wąsik:
„Rafał Trzaskowski i Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecywali wiele lat temu budowę ulicy Nowotrockiej, na którą od 30 lat nie ma miejsca, bo wiecznie nie ma pieniędzy. Obwodnica śródmiejska, również była określana przez H. Gronkiewicz-Waltz w 2006 roku jako bardzo ważna inwestycja. Dzisiaj wiemy, że te plany są odłożone. W zamian mamy zwijanie jezdni, tworzenie korków i pogarszanie jakości powietrza.”
Radny Paweł Szabłowski:
„Ta idea zwężania jedni w Alejach Jerozolimskich to nie jest tylko kwestia Śródmieścia. To jest kwestia, która uderza w wielu mieszkańców, zwłaszcza Pragi Południe, dzielnicy sąsiadującej przez Wisłę ze Śródmieściem. Już dzisiaj mamy zapowiedzi ze strony Tramwajów Warszawskich, że ulica Waszyngtona też zostanie zwężona do jednego pasa ruchu w każdą stronę. Jako cała Rada Dzielnicy, w tym radni KO, głosowaliśmy za zaniechaniem tej inwestycji. Nie możemy dopuścić do tego, żeby jeszcze bardziej zagęszczać ruch samochodowy.”
Radny Ernest Kobyliński:
„My jako Solidarna Polska jesteśmy za tym, żeby miasto rozwijać, ale trzeba to robić z głową. Widzimy jak wygląda rewitalizacja Pragi Północ, jak sypią się kamienice, jak wygląda rewitalizacja Placu Hallera, która od lat jest nierozpoczęta. Parkingu podziemne miały powstać jeszcze za czasów H. Gronkiewicz-Waltz. Tymczasem parkingów nie ma, zwężamy ulice, korkujemy Warszawę.”

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c