Wiceminister zdrowia: „Damy radę przy 4-5 tysiącach zakażeń”

Dzisiejszego poranka wiceminister zdrowia wypowiedział się na temat dziennej liczby zakażeń COVID-19. Ocenił, że wszystko jest w rękach Polaków, a 4-5 tysięcy osób dziennie to wcale nie jest tak źle. 

Fot. Shutterstock

W rozmowie z Radiem Puls, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ocenił wzrastającą liczbę zachorowań na koronawirusa w Polsce. Uważa, że jeśli poziom 4-5 tysięcy zakażeń dziennie się dalej utrzyma to nie ma powodów do obaw, a służba zdrowia sobie poradzi.

Według wiceministra najważniejszą sprawą jest ograniczenie zakażeń, a to zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Zaznacza, że trzeba podejść do sprawy w sposób poważny i dbać o swoje bezpieczeństwo, dezynfekować się, zakrywać nos i usta, a także utrzymywać dystans społeczny. Dodał, że obecne zakażenia są wynikiem jesiennej fali, która skumulowała się również z innymi infekcjami.

Waldemar Kraska zaznacza, że  druga fala COVID-19 nie dotyczy tylko naszego kraju, a całej Europy. Dziś w Polsce nowych zakażeń przybyło prawie 4,5 tysiąca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c