Wicepremier o odmrażaniu gospodarki. Turystyka i gastronomia nie tak prędko

Rząd przedłużył obecne obostrzenia do końca stycznia. Nie wiadomo jednak co nas czeka w lutym i jak będzie wyglądać odmrażanie gospodarki. Wicepremier ujawnił porządek odmrażania poszczególnych sektorów. Jest jednak sporo warunków. 

Fot. Shutterstock

W rozmowie z portalem Business Insider wicepremier Jarosław Gowin zdradził jak będzie wyglądało odmrażanie gospodarki.

Jak powiedział, wszystko zależy od sytuacji w najbliższych tygodniach. „Jeżeli sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie pogorszeniu, wówczas na przełomie stycznia i lutego wrócimy do rozmów o odmrożeniu poszczególnych sektorów gospodarki.” 

Jarosław Gowin dodał również, że znaczenie będzie miała nie tylko sytuacja w kraju, ale również poza nim w związku z nową, dużo bardziej zaraźliwą formą koronawirusa.

Więcej konkretów będzie można podać dopiero pod koniec stycznia, jednak wicepremier już wskazał, które branże będą odmrażane na końcu i od czego będzie to zależeć.

„Muszę jednak z góry uprzedzić, że zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy ostatnimi branżami na liście do odmrażania są turystyka, hotelarstwo i gastronomia. Wiele zależy od tempa akcji szczepienia.” – powiedział wicepremier Jarosław Gowin.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c