Większe ogródki zamiast parkingów? Tak chce jeden z radnych!

Radny Marek Szolc zaproponował, by wybrane miejsca parkingowe zamienić w ogródku o charakterze gastronomicznym. Jak twierdzi, dzięki takiemu rozwiązaniu uda się wspomóc warszawską gastronomię.

fot. Pixabay

Według radnego Marka Szolca, miasto jest w stanie wspomóc właścicieli restauracji, oddając wybrane miejsca parkingowe, które posłużyłyby za przedłużoną przestrzeń ogródków gastronomicznych.

Stolica podjęła szereg działań mających na celu wsparcie restauratorów. Obniżono czynsze za wynajem lokali, opłaty za ogródki spadły o połowę, zaś portale służące do zamawiania posiłków nie pobierają prowizji,

Jak przekonuje radny, zamiana niektórych miejsc parkingowych w gastronomiczne ogródki przyczyni się do przyjęcia większej liczby klientów, a to pozwoli restauracjom szybciej powrócić do stanu względnej równowagi finansowej.

Jakie potencjalne miejsca wskazuje radny? Mowa przede wszystkim o Śródmieściu. Radny wymienił ul. Poznańską, Wilczą i Nowogrodzką jak przestrzenie, w których jego koncepcja mogłaby z powodzeniem zostać zrealizowana.

Stosowną interpelację w tej sprawie przedstawił już prezydentowi stolicy Rafałowi Trzaskowskiemu. Czy pomysł zyska przychylność innych radnych? Czas pokaże.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c