Wiemy kiedy ruszą prace nad przedłużeniem II linii metra

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy oraz Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawa i Dariusz Kostaniak, wiceprezes spółki podpisali umowę z firmą Astaldi S.p.A. z Włoch. Właściwe prace rozpoczną się już za miesiąc.

Fot. Urząd Miasta

Fot. Urząd Miasta

Astaldi jest już znana warszawiakom. Będąc w konsorcjum z dwoma innymi firmami wybudowała bowiem centralny odcinek II linii metra.

Jak zaznacza Urząd Miasta, wykonawca będzie miał 38 miesięcy na wykonanie trzech stacji metra o łącznej długości 3,12 km. Planowane stacje to: „Szwedzka” pod ul. Strzelecką po wschodniej stronie ul. Stalowej; „Targówek” w okolicy skrzyżowania ul. Pratulińskiej z M. Ossowskiego oraz „Trocka” w rejonie skrzyżowania ul. Pratulińskiej z Trocką.

Metro będzie rozbudowywane także w kierunku zachodnim, jednak nie ma jeszcze wszystkich wymaganych pozwoleń. Miasto czeka jeszcze na dokument od wojewody z pozwoleniem na budowę trzech stacji i tuneli.

Na początku 2015 r. Metro Warszawskie ogłosiło konkurs na koncepcję architektoniczną dwóch kolejnych odcinków II linii metra – trzech stacji na północ oraz dwóch na zachód. Ich budowa ma się zakończyć do 2022 r.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c