Wiosna w lutym! Możemy uświadczyć temperatury bliskiej 20 stopni!

Jeszcze w tym miesiącu możemy poczuć pierwszy powiew wiosny. W Warszawie może być 16 stopni, a w Krakowie 18. Im bardziej na południe tym cieplej. W niektórych rejonach Polski termometr może pokazać nawet 20 stopni Celsjusza.

Fot. Pixabay

Wszystko wskazuje na to, że luty będzie kolejnym rekordowym miesiącem pod względem temperatury. Odchylenie od normy wynieść może nawet 4 stopnie.

Na razie czekać nas będzie jeszcze wietrzna pogoda, która sprawiać będzie, że nawet temperatura rzędu 10 stopni będzie odczuwalna, jako dużo niższa.

Wszystko zmieni się pomiędzy 15, a 17 lutego. „Pomiędzy 15 a 17 dniem lutego prawdopodobne jest silne ocieplenie i adwekcja ciepła z południa i południowego-zachodu. Temperatura w wielu miejscach Polski wzrosnąć może powyżej 15 stopni. Szczególnie ciepły zapowiada się wstępnie koniec bieżącego tygodnia i początek przyszłego. Na południu możliwe jest blisko 20 stopni” – piszą faniPogody.pl.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.