Wybrano najbezpieczniejsze linie lotnicze na świecie! Które są w czołówce?

Właśnie wybrano najbezpieczniejsze linie lotnicze 2020 roku. Pierwsze miejsce ponownie zajęła australijska linia Qantas. Wśród pierwszej dwudziestki jest 5 przewoźników z Europy!

Fot. PIxabay

Każdego roku firma Airline Ratings przygotowuje ranking 20 najbezpieczniejszych lini lotniczych świata. Oceniając zwraca przede wszystkim uwagę na rejestry wypadków i poważnych incydentów, szkolenia pilotów, wiek floty  oraz przygotowanie przez urzędy lotnictwa.

Po raz kolejny plebiscyt wygrywa australijska linia Quantas. Jak tłumaczy Airlines Ratings, jest to zarówno najbardziej bezpieczna linia, jak i najbardziej doświadczona. W ciągu ostatnich 60 lat była wiodącym przewoźnikiem, gdy następował postęp w zakresie bezpieczeństwa operacyjnego. Kolejne miejsca należą do linii Qatar Airways i Air New Zealand.

W pierwszej dziesiątce znalazła się też jedna linia europejska. Jest nią British Airways. Jednak w całym rankingu jest jeszcze kilku innych przewoźników z naszego kontynentu: SAS, Finnair, Lufthansa i KLM. Na liście nie pojawiły się Polskie Linie Lotnicze LOT.

Dodatkowo Airline Rating opublikował osobną listę, w której przedstawił dziesięć najbardziej bezpiecznych tanich lini lotniczych. Wśród nich są często wybierane przez Polaków- Wizz Air, Ryanair i easyJet. Oprócz nich w rankingu znalazły się też linie Air Arabia, Jetstar cz Westjet.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c