Wymachiwał toporem, wszczynał bójki i prowokował przechodniów

Nad ranem z piątku na sobotę 23 marca patrolujący Śródmieście strażnicy zostali zatrzymani przez pracowników jednego z klubów- ochroniarze poinformowali o mężczyźnie, który wymachując toporkiem wszczyna bójki i prowokuje przechodniów.

Fot. Straz Miejska m.st. Warszawy

Patrol ruszył w kierunku, w którym udał się agresywny mężczyzna. Już po chwili grupka młodych ludzi wskazała dwóch mężczyzn- jeden z nich odpowiadał opisywanemu przez ochronę klubu. Strażnicy poprosili o wsparcie i wezwali mężczyznę – który na widok radiowozu zaczął uciekać – do zatrzymania się. Ten jednak nie reagował, a podczas ucieczki odrzucił pod pobliski biletomat jakiś przedmiot. Uciekiniera ujęto na peronie PKP Warszawa Śródmieście – podczas interwencji nie stosował się do poleceń strażników, był agresywny i pobudzony. Po zastosowaniu wobec niego środków przymusu bezpośredniego doprowadzono go do miejsca rozpoczęcia interwencji, po drodze podnosząc wyrzucony przez niego przedmiot – był nim toporek, którym 26-latek siał popłoch na ulicy.

Wezwano policję, której przekazano ujętego mężczyznę oraz jego siekierkę.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.