Wyprawka dla warszawskiego malucha. Ile można dostać?

27 września radni miasta zdecydowali o wprowadzeniu nowego wsparcia dla warszawskich rodzin. To wyprawka dla noworodka niezbędna w pierwszych tygodniach życia.

Fot. UM Warszawa

Wprowadzamy rozwiązania, które czynią Warszawę miastem dobrym do życia, do założenia rodziny. To kolejne ułatwienie. Budujemy nowe żłobki, przedszkola, szkoły. Już kolejny rok rodzice korzystają z warszawskiego bonu żłobkowego, nie płacą za pobyt dzieci w przedszkolu, a uczniowie mają bezpłatną komunikację miejską – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Wyprawka dla warszawskiego malucha
Nowy projekt to odpowiedź na postulaty rodziców, którzy zwrócili się z prośbą o wprowadzenie pakietu wyprawki rzeczowej dla każdego noworodka urodzonego w Warszawie. Dzięki takiemu rozwiązaniu miasto pomoże rodzicom.
W wyprawce będą produkty niezbędne w pierwszych miesiącach życia dziecka m.in. ubranka i produkty pielęgnacyjne.
Wyprawka o wartości 550 zł będzie przekazywana rodzicom płacącym tu podatki, na ich wniosek, który trzeba będzie złożyć w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka. Wsparcie będzie obowiązywało od 1 kwietnia 2019 roku.

Warszawski bon żłobkowy
Warszawski bon żłobkowy to 400 złotych miesięcznie wsparcia dla rodzin z małymi dziećmi, zachęta do poszukiwania i podjęcia pracy oraz płacenia tutaj podatków. Wnioski o jego przyznanie mogą składać rodziny z dochodem 2 883 zł netto na jedną osobę w rodzinie.

Przypomnijmy, warszawski bon żłobkowy otrzymują rodzice, którzy pracują, mieszkają i płacą podatki w stolicy i nie są na urlopie wychowawczym. Jest przyznawany na dziecko w wieku od ukończenia pierwszego roku życia do dnia objęcia go wychowaniem przedszkolnym, nie później niż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia. To finansowe wsparcie można otrzymać, gdy oczekuje się na miejsce w publicznym żłobku i ma się już zawartą umowę na świadczenie usług opiekuńczych z placówką niepubliczną.
W latach 2018-2022 na warszawski bon żłobkowy miasto zabezpieczyło ponad 100 mln zł.
Więcej informacji o bonie żłobkowym: https://bonzlobkowy.um.warszawa.pl/.

Coraz więcej miejsc w żłobkach
W stolicy systematycznie przybywa miejsc dla najmłodszych warszawiaków. Dzieje się tak dzięki budowie i modernizacji żłobków, wykupie miejsc w niepublicznych placówkach oraz zatrudnianiu opiekunów dziennych. W 2006 r. w warszawskich żłobkach było 3156 miejsc. Teraz zapewniamy opiekę blisko 7400 maluchom w miejskich i niepublicznych żłobkach, oraz u dziennych opiekunów. Od 2006 r. wybudowaliśmy 37 żłobków, kończą się budowy kolejnych placówek.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.