Wyższe oceny dla wszystkich uczniów na koniec roku? Tego chce Rzecznik Praw Dziecka!

Rozpoczęliśmy nowy miesiąc, a to oznacza, że zbliżamy się wielkimi krokami do zakończenia roku szkolnego. Rzecznik Praw Dziecka zaapelował do nauczycieli o to, by każdy uczeń otrzymał promocję do kolejnej klasy, a oceny końcowe były wyższe o jeden stopień względem proponowanych.

Fot. Pixabay

Zdaniem Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka, obostrzenia i konieczność nauki zdalnej sprawiły najwięcej trudności dzieciom, stąd też powinny być oceniane ulgowo.
Jak przypomniał rzecznik, uczniowie nie uczęszczają do szkół od 16 marca, co sprawia, że od 2,5 miesiąca system edukacji odbywa się zdalnie.
Obowiązująca pandemia sprawiła, że polska edukacja musiała przestawić się na tryb zdalny w zasadzie bez odpowiedniego przygotowania.
W opinii Mikołaja Pawlaka, trwa obecnie gorący okres związany ze zbliżającym się końcem roku szkolnego oraz wystawieniem ocen końcoworocznych. Rzecznik zaapelował o łagodniejsze potraktowanie uczniów i podniesienie proponowanych ocen o jeden stopień.
Jak stwierdził, istnieje szansa na to, że od września uda się nadrobić stracony czas, a póki co należy podejść łagodnie i ze zrozumieniem.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c