Z komunikacji miejskiej do… hulajnogi. Miasto chce „zintegrować” korzystających, wprowadzając dogodne stawki!

Miasto uruchomiło akcję, pt: „Hulaj Warszawo”, która ma zachęcić do korzystania z hulajnóg. W tym celu zostaną wprowadzone preferencyjne opłaty, zwłaszcza dla posiadaczy Warszawskiej Karty Miejskiej.

Fot. Shutterstock

Mieszkańcy i goście Warszawy mogą skorzystać z atrakcyjnych stawek za pośrednictwem operatora blinkee.city.
Zasada rozliczania jest prosta: jeśli jest się posiadaczem Warszawskiej Karty Miejskiej, wówczas za cały dzień korzystania z hulajnogi zapłacimy tylko 4,40 zł, czyli tyle, ile wynosi cena biletu normalnego, ważnego 75 minut.
Jeśli zaś nie posiadamy stosownej karty, wówczas dzienne korzystanie z hulajnogi wyniesie nas 9,90 zł, czyli ponad dwa razy więcej, aczkolwiek wciąż poniżej 10 złotych, co jest atrakcyjną stawką za korzystanie z hulajnogi przez cały dzień.
Akcja „Hulaj Warszawo” ma za zadanie premiować indywidualny i ekologiczny transport miejski, który jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza na czas trwania pandemii.
Jak podkreśla ekspert mikromobilności i zarazem prezes blinkee.city Marcin Maliszewski, oferowane hulajnogi podlegają czyszczeniu i dezynfekcji w systemie bieżącym. Podobnie też dzieje się, gdy sprzęt wymaga wymiany baterii lub gdy trafia do serwisu.
Firma poinformowała, że sukcesywnie pracuje nad rozszerzeniem zasięgu, tworząc bazy w kolejnych dzielnicach, dzięki czemu będzie można swobodnie przemieścić się choćby z Bemowa na Ursynów.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c