Z Warszawy nad morze będzie szybciej. Jest umowa na odcinek drogi ekspresowej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S7. Dzięki temu będzie szybciej dostać się z Warszawy nad morze.

Fot. Pixabay

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce ułatwić podróże z Warszawy nad morze. Dlatego podpisało umowę na projekt i budowę drogi S7. Chodzi o odcinek pomiędzy Siedlinem a Załuskami w województwie mazowieckim i wynosi on 13 kilometrów. Jest to ostatni z trzech odcinków Płońsk- Czosnów.

Jak informuje TVN24, mimo remontów, drogowcy zapewniają, że nie utrudni to poruszania się po  tym odcinku, ponieważ kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Wykonawcą jest konsorcjum firm, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska. Na całość przeznaczono prawie 700 milionów złotych. Zakończenie prac jest zaplanowane na 2025 rok.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c