Za pół roku uczniowie, studenci i niepełnosprawni stracą wszelkie ulgi na przejazd autobusami i koleją!

Z dniem 1 stycznia 2017 roku znikną ulgi dla studentów, uczniów i niepełnosprawnych. Problem nie dotyczy komunikacji miejskiej, ale sprawa i tak jest paląca. Informację podał portal nie-pelnosprawni.pl.

Pociąg TLK. Fot. Travelarz / Wikipedia

Pociąg TLK. Fot. Travelarz / Wikipedia

W 2010 roku podpisano ustawę o publicznym transporcie zbiorowym. Z dniem 1 stycznia 2017 roku uczniowie, studenci i niepełnosprawni stracą wszelki ulgi. Bezpłatne przejazdy pozostaną tylko dla posłów.

Ulgi będą obowiązywały nadal jeżeli uruchomienie danej linii zleci minister, powiat lub sejmik wojewódzki. Problem w tym, że obecnie w tym zakresie nic się nie dzieje i nie zanosi się na to, by dziać się coś miało.

„Lista połączeń, z których znikną ulgi ustawowe jest bardzo długa – informuje portal nie-pelnosprawni.pl – Są to wszystkie dalekobieżne kursy PKS np. Poznań-Gdańsk, większość autobusowych linii kursujących pomiędzy powiatami jednego województwa oraz wewnątrz powiatów, również pociągi EIC oraz EIC Premium (Pendolino), TLK na trasie Warszawa-Łódź itd”

Komunikacja miejska i zniżki w niej należą do kompetencji samorządów, dlatego w tym zakresie nic się nie zmieni.

Serdeczne podziękowania dla Karoliny Stoń, która poinformowała nas o artykule.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c