Zabezpieczono 2 mln sztuk nielegalnych papierosów

Ponad milion sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli grodziscy policjanci w samochodzie zatrzymanym do kontroli. Jeszcze większa ilość papierosów została znaleziona w ustalonym przez funkcjonariuszy magazynie.

Przed 2.00 w nocy policjanci pełniący służbę patrolową na jednej z grodziskich ulic zauważyli samochód, który na widok radiowozu nagle skręcił. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali iveco do kontroli. Po legitymowaniu pięciu jadących autem mężczyzn, mundurowi zainteresowali się przewożonym ładunkiem. Kierowca i pasażerowie wyraźnie próbowali uniknąć rozmowy na temat dużej ilości kartonów wypełnionych paczkami papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani. Przy jednym z nich policjanci znaleźli dodatkowo 2 fiolki z białym proszkiem.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili miejsce, z którego pochodził zabezpieczony tytoń. W magazynie znaleźli kolejny ponad milion sztuk gotowych do sprzedaży papierosów oraz produkty do ich wytwarzania. Mężczyźni w wieku od 23 do 44 lat usłyszeli zarzuty paserstwa wyrobów akcyzowych. Straty poniesione przez skarb państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogą sięgać ponad miliona złotych. 33-latek dodatkowo odpowie za posiadanie mefedronu. Decyzją sądu cała piątka została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają zatrzymań innych osób związanych z nielegalną działalnością tytoniową.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c