Praga Północ: pobił kobietę na śmierć

Na trzy miesiące sąd tymczasowo aresztował Romana W., którego zatrzymali w ubiegłym tygodniu północnoprascy policjanci. 51-latek jest podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała, w wyniku którego zmarła 59-letnia kobieta.

Stara Praga Fot. Warszawa w Pigułce

Stara Praga Fot. Warszawa w Pigułce

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę w jednym z mieszkań na terenie Pragi Północ. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia.

W nocy z 3/4 kwietnia br. lekarz powiadomił oficera dyżurnego północnopraskiej komendy, że do szpitala przywieziono kobietę z licznymi obrażeniami twarzy i głowy. Ze względu na poważny stan pacjentki niezbędna była operacja. Mimo natychmiast udzilonej pomocy kobieta zmarła. W związku z podejrzeniem, że do powstania obrażeń u poszkodowanej mogły przyczynić się inne osoby, policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia i wyjaśnienia sprawy.

Dyżurny jednostki, który przyjął to zgłoszenie, zwrócił szczególną uwagę na 51-letniego Romana W., który był znajomym ofiary i wezwał załogę pogotowia. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności w celu zatrzymania mężczyzny. Zachowanie 51-latka, odnalezionego przez mundurowych niedaleko miejsca zamieszkania, wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Jednak ze względu na to, iż mężczyzna był nietrzeźwy (miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu) został on umieszczony w izbie wytrzeźwień. Następnego dnia trafił na komendę, gdzie złożył zeznania.

Po przesłuchaniu osób mogących mieć informacje w sprawie tego zdarzenia i zebraniu materiałów dowodowych, policjanci z pionu dochodzeniowo-śledczego przedstawili Romanowi W. zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, którego następstwem była śmierć człowieka. Na wniosek prokuratora sąd rejonowy zastosował wobec 51-latka trzymiesięczny areszt.

Mężczyźnie może grozić kara do 12 lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c