Zabytkowy Cmentarz Prawosławny potrzebuje Waszej pomocy! To nasza historia!

„Dziś w mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że na Cmentarzu Prawosławnym niszczone są stare groby i bezczeszczone szczątki ludzkie. Że krzyże i fragmenty nagrobków leżą na stertach, a wykopane kości walają się w błocie. Obraz dość przerażający. Przez internet przelała się fala oburzenia i hejtu” – pisze Michał Krasucki, Stołeczny Konserwator Zabytków. Apeluje On o pomoc dla cmentarza, który stanowi świadectwo historii miasta pod zaborami: https://zrzutka.pl/2tastw

„Po kilku godzinach okazało się, że opisana w postach sytuacja wygląda diametralnie inaczej, jest mocno przerysowana, a zarząd cmentarza zareagował błyskawicznie wyjaśniając wszelkie wątpliwości najpierw na miejscu, a potem publicznie.
Tymczasem cmentarz rzeczywiście potrzebuje pomocy. Waszej pomocy!
Od kilku lat prowadzone są intensywne prace przy konserwacji zabytkowych kwater i poszczególnych nagrobków. To jednak kropla w morzu potrzeb. Wiele z nich swoimi wartościami dorównuje najcennieszym nagrobkom powązkowskim i wymaga natychmiastowej interwencji.
Zarząd Cmentarza dwoi się i troi pozyskując dotacje (także m.st. Warszawy) oraz angażując własne środki. To nie wystarcza. Potrzebna jest duża zbiórka publiczna.
Zabytkowy Cmentarz Prawosławny to nie Powązki. Bez rozbudowanej kwesty, aktorów, telewizji nie jest w stanie zebrać odpowiedniej kwoty. Uruchomiona w listopadzie zbiórka publiczna przyniosła dotąd…350 zł.
Proszę Was o pomoc! Wpłacajcie i udostępniajcie…” – pisze Michał Krasucki.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c