Zaczął się lockdown. Co z jutrzejszą niedzielą handlową?

Na 28 marca przypada niedziela handlowa, jednak lockdown ogłoszony przez rząd obowiązuje już od soboty 27 marca. Jak pogodzić te sprzeczności? 

Zdjęcie poglądowe. Fot. Materiały prasowe

Większość sklepów już od soboty 27 marca będzie nieczynna. Lockdown zaczyna się dzień przed przypadającą niedzielą handlową.

Amatorzy niedzielnych zakupów będą jednak mogli skorzystać z ograniczonej oferty. W niedzielę uda im się zrobić co najwyżej świąteczne zakupy spożywcze. Lokalne sklepy spożywcze, duże dyskonty i hipermarkety będą w tym dniu otwarte tak jak wybrane sklepy AGD/RTV. W galeriach handlowych możemy także liczyć na apteki, drogerie czy salony prasowe.

W niedzielę zrobimy podstawowe zakupy, jednak na przedświąteczny szał nie ma co liczyć. Lockdown po raz kolejny pokrywa się z niedzielą handlową dlatego Polska Rada Centrów Handlowych zaapelowała do władz o wyznaczenie nowych terminów w zamian za te, które nałożyły się na rozszerzone restrykcje.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c