Zalecenia ekspertów na świąteczny czas. Co robić a czego unikać?

Święta Bożego Narodzenia od zawsze był czasem bliskości. Nawet jeżeli nie mieliśmy okazji spotkać się z najbliższymi w ciągu roku, to właśnie w tym czasie dochodziło to rodzinnych zjazdów. Robiliśmy wszystko by w te dni, albo chociaż w Wigilię nikt nie był sam. Eksperci właśnie w okresie świątecznym widzą największe zagrożenie. 

Fot. Shutterstock

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia postrzegane są przez ekspertów jako największe nadchodzące zagrożenie pod kątem epidemii koronawirusa.

Zjazdy rodzinne mogą stać się pod tym kątem ryzykowne. Szef WHO ds. kryzysowych dr Mike Ryan zaleca by unikać w tym czasie bliskich kontaktów, nawet przytulania.

Jak informuje RMF FM, dodatkową rekomendację przedstawił również Gaetano Settimo z włoskiego Instytutu Służby Zdrowia. Należy co godzinę przez 5-10 minut otwierać okna i dobrze wywietrzyć pomieszczenie w którym przebywamy. Zwłaszcza jeżeli przyjadą do nas bliscy.

Nawet jeżeli przebywamy w mniejszym gronie powinniśmy wietrzyć mieszkanie co godzinę.

Wedle obostrzeń na spotkaniach rodzinnych może przebywać 5 dodatkowych osób, nie licząc domowników.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c