Zamiast pilnować bankomatów wyciągał pieniądze. Miał przy sobie 165 000 złotych!

Na wniosek policjantów i prokuratora śródmiejski sąd zastosował 3 miesięczny areszt wobec 37 letniego Kamila M. Jako pracownik ochrony mężczyzna był odpowiedzialny za transport i wymianę kaset z gotówką w bankomatach. Zamiast pilnować przewożonej gotówki przy użyciu specjalnego klucza, w tajemnicy przed kolegami, wyjmował banknoty 100 i 200 złotowe i chował je do kieszeni. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim 165.000,00 zł. Pieniądze wróciły do właściciela natomiast mężczyzna trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Fot. KSP

 

O tym, że z kaset bankomatowych giną pieniądze, policjantów ze Śródmieścia zawiadomił właściciel firmy zajmującej się ochroną i konwojem pieniędzy.  W kilku przypadkach po zliczeniu gotówki w kasetach pobranych do uzupełnienia brakowało po kilkanaście tysięcy złotych. Po przeanalizowaniu wszystkich okoliczności okazało się, że pieniędzy brakuje wówczas gdy w konwoju jest 37 – letni pracownik firmy.

W związku z podejrzeniem w samochodzie została zamontowana kamerka, która potwierdziła podejrzenia kierownictwa. Na jednym z nagrań było widać jak Kamil M. wyjmuje z kasety banknoty i wkrada je do kieszeni.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu natychmiast zajęli się sprawą. Po zebraniu wszelkiego materiału dowodowego dokonali zatrzymania nieuczciwego konwojenta. Niczego nie spodziewający się mężczyzna chwilę przed zatrzymaniem wypychał sobie kieszenie gotówką. Policjanci zaleźli i zabezpieczyli przy nim 165 tys. złotych. Pieniądze trafiły do depozytu, podejrzany natomiast do policyjnego aresztu.

Kamilowi M. udowodniono, że w okresie od 5 września do 11 października br. dokonał kradzieży ponad 380 tys. zł. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty, a następnie stanął przed sądem, który na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.