Zaskakujące wyniki sondażu. Przestaliśmy się bać?

Po raz pierwszy od początku pandemii ankietowani w większości odpowiadali, że nie boją się zakażenia koronawirusem. 

Fot. Shutterstock

Jak podaje Polsat News, według czerwcowego sondażu CBOS, aż 51 proc ankietowanych odpowiedziało, że nie boi się zakażenia koronawirusem.

Stacja wskazuje, że po raz pierwszy od początku pandemii odsetek niebojących przewyższył odsetek bojących się zakażenia.

Wśród 51 proc. niebojących się respondentów, zdecydowanie w ogóle się nie bało 23% a 28% raczej się nie bało. Tylko 1% respondentów nie potrafił się zdecydować czy się boi czy nie i zaznaczył „trudno powiedzieć”.

Czerwcowy sondaż CBOSU to jednak historyczna chwila, bo od początku pandemii po raz pierwszy w badaniach przestajemy się bać zakażenia koronawirusem.

Wydawałoby się, że do takiej postawy przyczyniły się szczepienia, ale jak wynika z sondażu aż 58% w pełni zaszczepionych dwiema dawkami, nadal wskazuje, że się boi zakażenia, mniej lub bardziej.

Z badań wynika, że na postawę wpływ ma wiek respondentów. Im młodsi, tym mniejszy strach wykazują. W wieku od 18 do 24 lat brak obaw deklaruje aż 82 proc. respondentów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c