Zawiadomienia do prokuratury i żądania dymisji. Tak przebiega matura 2021

Pod kątem emocjonalnym tegoroczna matura osiąga już apogeum, a to jeszcze nie koniec. Do prokuratury wpłynęły zawiadomienia o możliwości wycieku tematów matur, a uczniowie żądają dymisji ministra edukacji i nauki oraz dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. 

Fot. Shutterstock

W czwartek odbył się egzamin maturalny z języka angielskiego. Przed maturzystami jeszcze egzaminy rozszerzone, a już na tapecie są głównie afery związane z tegoroczną maturą.

Po każdym dniu egzaminów, do prokuratury wpływa kolejne zawiadomienie o możliwości wycieku tematów maturalnych. Zarówno we wtorek po egzaminie z języka polskiego, jak i w środę po egzaminie z matematyki, w sieci internauci dziwnym zbiegiem okoliczności wyszukiwali od wczesnych godzin porannych odpowiedzi na zadania egzaminacyjne.

„Mam wielką nadzieję, że – jeśli doszło do przecieku – policji uda się odnaleźć odpowiedzialnych, którzy poniosą konsekwencje w pełnym wymiarze” – powiedział dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, który zarówno we wtorek jak i środę złożył zawiadomienie do prokuratury.

Tymczasem Super Express informuje o emocjach samych uczniów, którzy cała sytuację z maturami określają jako jeden wielki cyrk. Pojawia się coraz więcej głosów żądających dymisji zarówno Marcina Smolika, jak i ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Trzy najważniejsze egzaminy już za uczniami, ale to jeszcze nie koniec. Emocje buzują każdego dnia coraz mocniej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c