Zawieszone połączenia na kilka miesięcy i ograniczenia w kursowaniu pociągów
W związku z pracami modernizacyjnymi stacji Warszawa Zachodnia zapowiedziano ograniczenia w kursowaniu pociągów, które mają potrwać trzy tygodnie. Ponadto od dzisiaj zawieszona będzie część połączeń do Mińska Mazowieckiego na okres przynajmniej kilku miesięcy

Fot. WTP
Koleje Mazowieckie informują, że od piątkowych godzin wieczornych do niedzieli 19-21 maja, 26-28 maja oraz 2-4 czerwca, ruch pociągów na odcinku Warszawa Zachodnia peron 9 – Warszawa Gdańska odbywał się będzie po jednym czynnym torze. Jak podała rzecznik prasowa KM Donata Nowakowska, pociągi KM z Radomia Głównego i Góry Kalwarii będą miały zakończoną trasę na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Zachodnia. Składy z Działdowa i Nasielska zakończą swoją trasę na stacji Warszawa Gdańska lub Warszawa Wola.
Dodatkowo pociągi lotniskowe w dniach 27-28 maja będą rozpoczynać i kończyć swoją trasę na stacji Warszawa Centralna. Jest to związane z jednotorowym ruchem pomiędzy stacjami Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia. Z tego samego powodu inaczej będą kursować pociągi SKM linii S3, S4 oraz S40.
W dniu dzisiejszym ostatni pociąg wieczorny linii S3 z Radzymina zakończy trasę na przystanku Warszawa Powązki. W sobotę i niedzielę dwa pierwsze poranne pociągi w kierunku Legionowa swój bieg rozpoczną na stacji Warszawa Powązki, a jeden popołudniowy – ze stacji Warszawa Gdańska. W przeciwną stronę, do Warszawy, jeden popołudniowy pociąg zakończy trasę na stacji Warszawa Gdańska.
Z Piaseczna ostatni pociąg linii S4, pojedzie na skróconej trasie do przystanku Warszawa Powązki. W sobotę i niedzielę wszystkie pociągi tej linii będą jeździć tylko w skróconej relacji Warszawa Powązki – Legionowo lub Wieliszew. Natomiast ostatni pociąg linii S40 z Piaseczna, dojedzie, na swojej skróconej trasie, do stacji Warszawa Rakowiec. W przeciwną stronę, ostatni wieczorny pociąg do Piaseczna rozpocznie trasę ze stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie.
W weekend pociągi tej linii będą jeździć na trasie Warszawa Główna – Piaseczno. Dwa ostatnie wieczorne kursy z Piaseczna pojadą trasą skróconą, do stacji Warszawa Zachodnia i przystanku Warszawa Rakowiec. W przeciwną stronę, do Piaseczna, ostatni pociąg rozpocznie trasę na stacji Warszawa Zachodnia.
Jednak nie jest to koniec zmian na warszawskiej kolei. Od dzisiaj ograniczeniu ma ulec liczba pociągów jadących w stronę oraz z Mińska Mazowieckiego, a część z nich skończy i rozpocznie trasę we Wrzosowie. Utrudnienia na linii R2 mają potrwać kilka miesięcy.

Mam 28 lat i mieszkam w Warszawie od urodzenia.