ZDM testuje bramkę SMS. Posłuży do informowania o odbiorze identyfikatorów

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął testowanie specjalnej bramki SMS, która posłuży do szybkiego kontaktu z mieszkańcami. Dzięki temu będzie mógł sprawnie powiadomić zainteresowanych np. o możliwości odebrania identyfikatora czy zezwolenia.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

Dziś około 50 proc. telefonów mieszkańców do wydziałów to pytania o możliwość odebrania np. wnioskowanych identyfikatorów lub zezwoleń. Dzięki testowanemu właśnie rozwiązaniu, informacja łatwo i sprawnie dotrze do zainteresowanego.

Informacje SMS będą w praktyce dotyczyć takich spraw jak wnioski o wydanie pozwolenia na zajęcie pasa drogowego, identyfikatora umożliwiającego wjazd na Trakt Królewski, identyfikatora C16 (dla samochodów powyżej 16 ton DMC w godz. zakazu wjazdu na terenie miasta) czy identyfikatorów C5/C10.

Aby mieszkaniec mógł w przyszłości (w przypadku nowo złożonych wniosków) otrzymać powiadomienie SMS-owe, musi przy składaniu wniosku podać numer telefonu komórkowego. Urzędnik po rozpatrzeniu sprawy poinformuje go SMS-em o możliwości i terminie odbioru np. identyfikatora czy decyzji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.