Złodzieje okradali busa. Mieli pecha obok byli policjanci

41-latek wpadł w ręce patrolowców na gorącym uczynku, po krótkim pościgu, jego 45-letniego brata dzień później zatrzymali policjanci wydziału mienia. Obaj mężczyźni podejrzewani są o usiłowanie kradzieży z włamaniem. Czujni funkcjonariusze z patrolówki zainterweniowali w chwili, kiedy bracia kończyli wynosić łupy w postaci elektronarzędzi z busa, do którego wcześniej się włamali. 41-latek został tymczasowo aresztowany, jego brat objęty dozorem 3 razy w tygodniu.

Około godz. 2.00 w nocy, patrolowcy chcieli wylegitymować jadącego rowerem mężczyznę. W międzyczasie jednak zwrócili uwagę na to, co dzieje się wokół zaparkowanych samochodów na ustronnym parkingu. Okazało się, że w busie jest wybita szyba, a w części bagażowej są otwarte drzwi, a w środku ktoś jest, na zewnątrz zaś znajdowały się zgromadzone elektronarzędzia i inne przedmioty budowlane. Funkcjonariusze zainterweniowali. Wtedy też z miejsca zdarzenia zaczęło uciekać dwóch mężczyzn. Jednego z nich po krótkim pościgu patrolowcy zatrzymali. Po chwili ustalili też co się stało. Otóż mężczyźni najprawdopodobniej włamali się do samochodu i właśnie kończyli wynosić z niego łupy.

41-latek trafił do policyjnej celi. O wszystkim został powiadomiony właściciel pojazdu, który złożył w komendzie stosowne zawiadomienie.

Dalsze czynności przejęli i kontynuowali już policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Gromadzili materiał dowodowy oraz starali się ustalić i zatrzymać drugiego ze sprawców. 45-latek wpadł w ich ręce na drugi dzień. Jak się okazało podejrzani byli braćmi. Drugi ze sprawców dzięki dociekliwości funkcjonariuszy operacyjnych dokładnie wyjaśnił wszystkie okoliczności zdarzenia i przyznał się do winy.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania wspólnie i w porozumieniu dokonania kradzieży z włamaniem. 45-latek został objęty dozorem, a 41-latek tymczasowo aresztowany .


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c