Zmarła mu matka, a sam był chory na raka. Bestialsko zabili go dłutem. Akt oskarżenia trafił do sądu

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa 40-letniego mężczyzny z Nowego Dworu Mazowieckiego. W środę do sadu trafił akt oskarżenia. Trzem mężczyznom grozi dożywocie.

Policji trudno było ustalić sprawców gdyż byli zamaskowani i używali rękawiczek. Zbrodnia miała miejsce w grudniu, a żmudna i dokładna praca policji oraz wykonanie badań DNA doprowadziły ich do podejrzanych w październiku 2016 roku.

Prokuratura przedstawiła zatrzymanym zarzuty, teraz akt oskarżenia został przesłany do sądu.

„W dniu 22.03.2017r Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim skierowała do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie, akt oskarżenia p-ko Patrykowi K., Przemysławowi G., Kamilowi Ł., zarzucając im popełnienie zbrodni zabójstwa z art. 148 § 2 pkt. 2 i 3 kk w zb. z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 280 § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk, dokonanej w związku z rozbojem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, bowiem oskarżeni kierowali się chęcią zysku” – informuje prokuratura.

„Ofiarą sprawców, był mężczyzna zmagający się z ciężką chorobą, który mieszkał samotnie. Oskarżeni działali wyjątkowo brutalnie, bowiem do zabójstwa użyli narzędzia w postaci dłuta, którym zadawali ciosy pokrzywdzonemu. Dwóch z oskarżonych, dopuściło się tego przestępstwa w warunkach recydywy. Aktem oskarżenia, objęta jest również Agnieszka G., która pomagała jednemu z oskarżonych, zacierać ślady przestępstwa. Sprawcom zabójstwa, grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności”.

Do zdarzenia doszło na początku grudnia 2015 roku w Nowym Dworze Mazowieckim. Ciało samotnie mieszkającego mężczyzny znalazł w domu jego brat, który natychmiast powiadomił o wszystkim miejscowych policjantów. Na miejscu pojawiła się ekipa dochodzeniowo-śledcza wraz z prokuratorami z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, która przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady. Wszystko wskazywało na to, że 40-latek padł ofiarą brutalnej zbrodni.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła nowodworska prokuratura, a wyjaśnieniem okoliczności zabójstwa zajęli się również policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Żmudna praca funkcjonariuszy i prokuratora przyniosła efekty. Zebrane przez nich dowody i materiał operacyjny wskazywał, że związek z tym zdarzeniem mogą mieć wytypowane wcześniej osoby, które znały ofiarę. Uzyskane w toku śledztwa dowody, w tym opinia z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji,  pozwoliły na ustalenie sprawcy zbrodni, którym okazał się 24-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego, Patryk K. W zatrzymaniu mężczyzny wzięli udział policjanci ze stołecznego wydziału realizacyjnego.

Policjanci ustalili również, że mężczyzna, pojawiając się w domu swojej ofiary, nie działał sam. Jeszcze tego samego dnia w ich ręce trafił 36-letni Przemysław G. oraz 33-letni Kamil Ł. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że sprawcy mogli zaatakować mężczyznę, kierując się chęcią zysku. To najprawdopodobniej z tego powodu przyszli do domu samotnie mieszkającego 40-latka, który od jakiegoś czasu zmagał się z ciężką chorobą. Najpierw dotkliwie go pobili, a następnie śrubokrętem zadali rany, które okazały się śmiertelne.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.