Zmiany na Placu Wilsona. Tramwaje z pierwszeństwem, by „faworyzować komunikację miejską”

Trwają prace na pl. Wilsona, związane z uporządkowaniem organizacji ruchu w tym miejscu. Tramwaje będą miały priorytet, zgodnie z aktualną polityką miasta, by faworyzować w ruchu drogowym komunikację miejską.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

Dla kierowców także mamy dobre wiadomości. Łatwiej będzie przejechać przez plac – chwali remont ZDM

Na wlocie na pl. Wilsona ulicą Krasińskiego od strony ul. Popiełuszki kierowcy będą mieć do dyspozycji dwa pasy, zostanie powiększona wyspa dla pieszych między jezdniami. Dzięki temu uspokoi się ruch przed wjazdem na skrzyżowanie, a co za tym idzie, zwiększy bezpieczeństwo.

Z kolei zjeżdżając z pl. Wilsona na ul. Krasińskiego w kierunku Wisłostrady, ZDM wprowadzi tzw. półtora pasa. Oznacza to, że kierowca będzie miał do dyspozycji pas do skrętu w prawo, pas do skrętu w prawo i dalszej jazdy, czyli okrążania placu oraz trzeci pas, służący do okrążania placu.

Dodatkowo, w porozumieniu z ZTM, ZDM likwiduje nieużywaną zatokę autobusową, znajdującą się przy wejściu do parku Żeromskiego.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

Fot. ZDM

Fot. ZDM


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.