Zmiany w jednym z największych banków. Chodzi o płatności internetowe

W ING Banku Śląskim od wczoraj zmienił się sposób potwierdzania płatności kartą za zakupy w internecie. Jak poinformował bank w komunikacie do swoich klientów, dotyczy to każdego rodzaju kart. 

Fot. Pixabay

Do tej pory klienci ING Banku Śląskiego musieli potwierdzić płatność podczas robienia zakupów przez internet za pomocą kodów SMS. Teraz będzie to wyglądać nieco inaczej. Wszystko przez unijną dyrektywę PSD2, która została wdrożona o usługach płatniczych.

Według nowych przepisów banki muszą mieć silne uwierzytelnienie. Dlatego od 30 września osoby używające aplikacji mobilnej, zostaną poproszone o potwierdzenie transakcji w aplikacji. Jeśli klient nie korzysta z aplikacji, po zalogowaniu szczegóły transakcji zobaczy po zalogowaniu się na stronie internetowej banku.

Ważne jest aby zaktualizować aplikację, która umożliwi płatności internetowe. Zmiany zostały już wprowadzone w takich bankach jak mBank, Pekao czy Santander.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c