Znęcał się nad własną matką. Wyzywał, groził, szarpał i popychał

39-letni mieszkaniec Białołęki został zatrzymany po kolejnej awanturze domowej. Pijany mężczyzna groził swojej 59-letniej matce, wyzywał ją, szarpał i popychał. Dzięki interwencji mundurowych mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Teraz Sebastian K. odpowie za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad matką.

Fot. BortN66 / Shutterstock

Dochodziła północ, gdy policjanci z białołęckiej patrolówki interweniowali w jednym z mieszkań. Policję wezwała kobieta, której pijany syn wszczął kolejną awanturę. 39-latek krzyczał i groził kobiecie, wyzywał ją i szarpał. 59-latka wystraszyła się agresywnego syna i poprosiła o pomoc Policję.

Mundurowi na podstawie rozmowy z pokrzywdzoną i sytuacji, jaką zastali, stwierdzili, że doszło do psychicznego i fizycznego znęcania się nad kobietą. Jak przyznała 59-latka, to nie był pierwszy raz, kiedy syn jej groził i był wobec niej agresywny. Po dzisiejszym zdarzeniu kobieta postanowiła sprawę zgłosić Policji, gdyż poważnie obawiała się, że 39-latek zrobi jej krzywdę.

Wynikiem tej interwencji było zatrzymanie Sebastiana K. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dochodzeniowcy przedstawili mężczyźnie zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ przychyliła się do wniosku policjantów z Białołęki i zastosowała wobec 39-latka dozór Policji. Teraz Sebastian K. będzie musiał stawiać się w miejscowym komisariacie trzy razy w tygodniu. Ma również zakaz kontaktowania się i zbliżania do matki na odległość mniejszą niż 10 metrów oraz jest zobowiązany opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal.

Za przemoc wobec osób najbliższych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.