Żołnierze z Wyspy Węży żyją! Marynarka wojenna potwierdza!
Jak poinformował właśnie w mediach społecznościowych reporter „The Kiyv Independent” Illia Ponomarenko, ukraińska marynarka wojenna potwierdziła- obrońcy z Wyspy Węzy żyją. Zostali wzięci przez Rosjan do niewoli.

Fot. Warszawa w Pigułce / Pixabay
Reporter „The Kiyv Independent” Illia Ponomarenko opublikował na Twitterze wpis, w którym poinformował, że żołnierze broniący Wyspy Węży przeżyli. Informację potwierdziła ukraińska marynarka wojenna. Obrońcy zostali zabrani przez Rosjan do niewoli.
BREAKING:
It’s official – 🇺🇦 Snake Island sailors are alive, Navy confirms.
They were taken prisoner by Russia.— Illia Ponomarenko (@IAPonomarenko) February 28, 2022
Wyspa Węży położona na Morzu Czarnym w odległości około 50 km od wybrzeża Ukrainy. W ubiegły czwartek została zaatakowana przez rosyjskie okręty Floty Czarnomorskiej. W sieci pojawiło się już legendarne nagranie z momentu, w którym Rosja daje żołnierzom ultimatum.