1000 ton piachu. Już jutro wielkie otwarcie plaży na pl. Defilad

W samym sercu stolicy powstała Strefa Rekreacyjna. Przed Pałac Kultury i Nauki nawieziono 1000 ton piachu, które posłużyły do usypania boisk do piłki siatkowej, nożnej i badmintona. W piątek, 10 czerwca, o godz. 19.00 nastąpi uroczyste otwarcie strefy, które poprzedzą pokazy freestyle-u z piłką.

Fot. Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA

Fot. Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA

Plaża oraz boiska powstały w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki w pobliżu parku Świętokrzyskiego i ulicy Marszałkowskiej. Do dyspozycji mieszkańców są boisko do piłki nożnej plażowej, do piłki siatkowej plażowej, dwa boiska do badmintona oraz miejska plaża ze strefą chilloutu. W obrębie boisk teren wysypany został 40-centymetrową warstwą piachu, a w strefie rekreacyjnej 25-centymetrową.

Boiska są przygotowane do prowadzenia półprofesjonalnych rozgrywek. Otaczają je trzymetrowe siatki piłko-chwyty, a w ich zachodniej części ustawione zostały trybuny dla 200 kibiców. Cały teren został oświetlony przenośnymi reflektorami, pozwalającymi na prowadzenie rozgrywek także wieczorem.

Do dyspozycji sportowców przygotowane zostało również zaplecze – szatnie oraz sanitariaty. W specjalnych boksach zlokalizowane są przebieralnie, natryski i toalety. W części rekreacyjnej dostępne są leżaki, a także komplety ogrodowych stołów i krzeseł. Wypocząć można także pod jednym z parasoli o trzymetrowej średnicy.

Już w najbliższy piątek, 10 czerwca, Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA oraz Pałac Kultury i Nauki zapraszają wszystkich miłośników sportów letnich, plażowiczów i sympatyków dobrej muzyki do inauguracji strefy.

Fot. Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA

Fot. Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA

O godz. 17.00 rozpocznie się uroczyste otwarcie strefy. Na boiskach odbędą się sportowe pokazy football curling, football bowling, football billard oraz drybling w potrójnych spodniach.

O godz. 19.00 uroczystego otwarcia dokonają Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy; Renata Kaznowska, prezes zarządu Pałacu Kultury i Nauki oraz Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.

Po części oficjalnej nastąpi punkt kulminacyjny uroczystości otwarcia. Na boisku pojawi się Mélody Donchet – wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni freestyle football. Jej pokaz freestyle-u z piłką nożną będzie nawiązywać bezpośrednio do meczu otwarcia EURO 2016 we Francji. Pokaz Mélody odbędzie się dzięki zaangażowaniu Instytutu Francuskiego w Polsce.

Wszystkie atrakcje będą dostępne dla mieszkańców do połowy września.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c