11 ruszają testy nauczycieli w Warszawie. Wiemy ilu nauczycieli będzie przebadanych

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska poinformowała o testowaniu nauczycieli i pracowników administracji. W samej tylko stolicy zostanie przebadanych 8,5 tys. nauczycieli klas I-III.

Fot. Shutterstock

„Z bezpłatnego badania nauczycieli na obecność koronawirusa, w Miasto Stołeczne Warszawa zamierza skorzystać ponad 8,5 tys. nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, pracowników administracji i obsługi. Łącznie, w publicznych i niepublicznych szkołach, w klasach I-III jest 13,2 tys. nauczycieli i pracowników obsługi” – podsumowuje wiceprezydent.

Prezydent informuje ponadto, że testowanie nauczycieli na obecność SARS-CoV-2 trwać będzie od 11 do 15 stycznia 2021 r., a testy będą wykonywane metodą RT-PCR. Aby ułatwić testowanie tak dużej dodatkowej grupy osób wydłużone zostaną godziny pracy punktów wymazowych.

Jednocześnie polityk pyta czemu nie przetestowano jeszcze pracowników przedszkoli i żłobków, którzy również pracują z dziećmi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c