15-latek zapłacił za zakupy banknotem do gier. Obsługa sklepu zorientowała się dopiero po kilku dniach

W jednym ze sklepów w Mławie 15-latek postanowił zapłacić za zakupy banknotem o nominale 200 złotych. Jak się jednak okazało, nie był to prawdziwy banknot, a służył on jedynie do gier. Obsługa zorientowała się po kilku dniach, po czym zawiadomiła policję.

Fot. Shutterstock

Sytuacja miała miejsce w Mławie. Jak informuje Onet, 15-letni mieszkaniec robił zakupy w jednym ze sklepów. Zapłacił za nie banknotem o nominale 200 złotych. Nic by w tym nie było dziwnego, jednak jak się później okazało, banknot służył jedynie do gier.

Obsługa dopiero po kilku dniach zauważyła, że banknot posiadał z obu stron napisy „souvenir” i „nie jest środkiem płatniczym”. Dopiero wtedy powiadomiono policję o zdarzeniu. Jak tłumaczy rzeczniczka mławskiej policji, wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia.

Dodatkowo policja apeluje, aby podczas posługiwania się płatnością gotówkową, dokładnie sprawdzać czy dany banknot jest oryginalny. Szczególnie w czasach, kiedy przede wszystkim posługujemy się płatnością kartą. W przypadku kiedy banknoty są zniszczone, warto sprawdzić ich autentyczność w banku. Posługiwanie się i wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy jest poważnym przestępstwem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c