16-latek za kierownicą. „Podrobił dokumenty zakupu samochodu”. Został zatrzymany. Usłyszał zarzuty

Kierował autem bez uprawnień. Mowa o 16 – latku zatrzymanym przez policjantów ze stołecznego wywiadu. Na dodatek nastolatek podrobił umowę zakupu volkswagena. Policjanci z Pragi Północ zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich przedstawili 16-latkowi zarzuty. Teraz o jego losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Policjanci ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego na terenie Pragi Północ zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Okazało się, że za kierownicą siedział 16-latek. Młody mężczyzna okazał funkcjonariuszom umowę kupna pojazdu, którą zawarł z poprzednim właścicielem. Szybko wyszło na jaw, że chłopiec podrobił dokument wpisując w niego wymyślone dane personalne, które miały potwierdzić, że jest osobą pełnoletnią.

Policjanci zatrzymali mieszkańca Ząbek, a o całej sprawie powiadomili jego rodziców.

Materiały tego postępowania trafiły do policjantów z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy na Pradze Północ. Funkcjonariusze po zapoznaniu się z dokumentacją przesłuchali nastolatka i przedstawili mu dwa zarzuty dot. podrobienia dokumentu i posłużenia się nim jako autentycznym. Dodatkowo młody człowiek nie uniknie odpowiedzialności za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. W trakcie rozmowy z policjantami 16-latek przyznał się, że kupując auto chciał zaimponować kolegom.

O dalszym losie „kierowcy” zdecyduje teraz sąd dla rodzinny i nieletnich.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.