16-latka chciała skoczyć z mostu. Policjanci złapali ją za ubranie, kiedy podjęła dramatyczną próbę

Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom zapadnie w pamięci policjantom z Ostrołęki. Funkcjonariusze ostrołęckiego wydziału patrolowego uratowali 16-letnią dziewczynę, która chciała skoczyć z mostu. Podziękowania należą się także osobie, która zaalarmowała mundurowych. Jeden telefon może uratować komuś życie.

Fot. Pixabay

Policjanci muszą być przygotowani na każdą sytuację, ponieważ często w ich służbie walka toczy się o to co najcenniejsze, czyli ludzkie życie. Ostrołęccy mundurowi wielokrotnie już udowadniali swoją skuteczność w tego rodzaju działaniach.

Nie inaczej było wczoraj po południu, kiedy to dyżurny ostrołęckiej policji został poinformowany, że na jednym z mostów w Ostrołęce nastolatka chce targnąć się na własne życie. Od razu po otrzymaniu zgłoszenia na pomoc nastolatce ruszyły policyjne patrole. Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału patrolowego dojechali na miejsce i zauważyli młodą dziewczynę. W ostatniej chwili policjanci złapał nastolatkę za ubranie. Dziewczyną okazała się 16 latka z Ostrołęki. Została ona przekazana pod opiekę ratownikom medycznym.

Słowa podziękowania należą się także osobie, która zaalarmowała mundurowych. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie. Reagujmy za każdym razem kiedy jesteśmy świadkami takich lub podobnych sytuacji. Telefon o np. pijanym kierowcy, przemocy domowej oraz krzywdzie wobec innych może komuś pomóc, a nawet uratować życie.

Symboliczna jest także data zdarzenia. Przypadała na Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom.

Źródło: Mazowiecka policja


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c