17-latek wysiadł z auta, aby sprawdzić czy w kole jest powietrze. Wjechała w niego pijana kobieta. W akcji śmigłowiec LPR

Lotniczym pogotowiem ratunkowym z licznymi obrażeniami został przetransportowany 17-latek, który wysiadł z samochodu żeby sprawdzić czy w kole samochodu nie brakuje powietrza. W tym czasie „serwisówką” trasy S-8 jechała nietrzeźwa kobieta, która nie zauważyła przebywającego na drodze nastolatka i doszło do potrącenia. Dalsze postępowanie wyjaśni przebieg i okoliczności tego poważnego wypadku drogowego.

Fot. Policja Wyszków

Do groźnego wypadku drogowego doszło w nocy z wtorku na środę na drodze serwisowej trasy S-8 w miejscowości Trzcianka. Jak wstępnie ustali policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierująca volkswagenem jadąc w stronę Knurowca na prostym, mokrym i nieoświetlonym odcinku drogi uderzyła w 17-latniego pasażera mercedesa, który w tym czasie znajdował się poza pojazdem. Z relacji świadków wynika, że mieszkaniec gminy Brańszczyk wysiadł z samochodu, aby sprawdzić  ze znajomymi czy w jednym z kół nie brakuje powietrza. Niestety na pasie ruchu przebywał bez elementów odblaskowych. Nietrzeźwa kierująca za późno zobaczyła nastolatka. Nie zdołała wyhamować auta, ani ominąć 17-latka.  Wtedy doszło do potrącenia. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie  26-letniej kobiety 0,6 promila alkoholu.

Technik kryminalistyki wspólnie ze śledczymi wykonali oględziny miejsca, pojazdu, sporządzili szkice zdarzeniowe i przesłuchali świadków.

17-latek z gminy Brańszczyk z licznymi obrażeniami został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala, gdzie została mu pobrana krew badań. Natomiast nietrzeźwa kierująca została zatrzymana w policyjnym areszcie. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności tego zdarzenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c