Na Mazowszu mniej zachorowań na grypę! Statystyki niższe o połowę!

Jak zauważają medycy, grypa na Mazowszu jest w odwrocie. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa w Polsce. Wpływ na statystyki bowiem miał między innymi wielomiesięczny lockdown.

Fot. NIAID, CC BY 2.0 / Wikipedia

Medycy zauważyli, że w ostatnim czasie zmalała liczba osób zmagających się z grypą w województwie mazowieckim. Jak tłumaczy w rozmowie z radiem RDC rzeczniczka mazowieckiego sanepidu, znaczący wpływ na zmniejszoną zachorowalność na grypę miały obostrzenia związane z koronawirusem. Wiele osób korzystało także znacznie częściej ze środków do dezynfekcji, dbało o higienę osobistą i utrzymywało dystans społeczny.

Dodatkowo, wielu pozostawało w domach ze względu na lockdown. To zmniejszało ruch i zarażanie się drogą powietrzno-kropelkową. Jak dodaje rzeczniczka, Polacy także w ostatnim czasie bardziej zainteresowali się szczepionkami przeciwko grypie. Wciąż jednak są to bardzo niskie statystyki.

„W minionym roku zaledwie 4 proc. społeczeństwa wyszczepiło się przeciwko grypie, teraz trochę ponad 6 procent. Lecz to wciąż niewielkie liczby w porównaniu z Niemcami, Wielką Brytanią czy Francją. Tam szczepi się znaczna ilość społeczeństwa, na poziomie 70-80 procent”

-wyjaśnia.

Od października 2020 roku do końca marca 2021 roku odnotowano ponad 260 tysięcy przypadków zakażeń grypą. Dla porównania, w całym ubiegłym roku było to ponad 570 tysięcy zachorowań.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c